Końcówki polerskie Boscha

Ten asortyment Dremela służy do polerowania i czy też satynowania powierzchni. Jest to ostatni cykl obróbki powierzchni, określany mianem w technice wykańczającym. W zależności od potrzeb, mają klienci do wyboru: końcówki polerskie elastyczne, filce polerskie i różnego rodzaju szczotki do czyszczenia.

Pierwszy zbiór to gumowe elastyczne końcówki polerskie na trzpieniu. Idealne do polerowania wstępnego. Niebieskie końcówki są wykorzystywane do obróbki końcowej aluminium i mosiądzu, stali, w tym nierdzewki, złota i srebra. Opcjonalnie szkła, granitu i wyrobów z kryształu oraz większości kamieni stosowanych w jubilerstwie lub domowej produkcji biżuterii. Usuwają doskonale wszelakie zadziory, grady i wygładzają rysy. Ponieważ są plastyczne nie pękają i nie kruszą się. Należy tylko pamiętać, żeby na niskich czy wysokich obrotach nie czyścić nagminnie ostrych krawędzi, bo guma może sie szybko zużyć.

 

Kolejna interesująca grupa to filc polerski. Tradycyjny naturalny filc wykonany z wełny łowiecek o średniej gęstości. Kapitalny do wygładzania prawie wszystkich rodzajów metali w tym złota i wszystkich materiałów ceramicznych. Nadaje się dodatkowo do wygładzania twardych typów drzewa i tworzyw sztucznych, ale bez pasty polerskiej. walce filcowe plus pasta polerska i możemy z brzydkiej powierzchni sprawić piękne lustro.

Kolejna rodzina to szczotki polerskie.

http://domtechniczny24.pl/szczotki-dremel-czyszczenie-polerowanie.html

Nie są one precyzyjnie osprzętem do polerowania, raczej do przygotowania nawierzchni pod wygładzanie. Lub jak w przypadku szczotek szczecinowych można nimi polerować stosując pastę polerską. Szczotki potrafią jednak wygładzić powierzchnię, ale nie jest to obróbka ścierna, raczej docieranie, gradowanie ostrych krawędzi, usuwanie rdzy i pozostałości farby lub innych zanieczyszczeń. Do srebra i złota nadają się szczotki z mosiądzu. Nie rysują one powierzchni, bo są bardziej miękkie. Oddzielna grupa to szczotki z inoxu. Albowiem w swoim składzie nie zawierają siarki to nie powodują wtórnej korozji. Jest jeszcze inne wykorzystanie szczotek, o którym niesłychanie mało się pisze. Jest to fakturowanie drewna, lub jak kto woli postarzanie. Przeprowadza tą czynność się wzdłuż słojów drewna. Efekt jest nadzwyczaj atrakcyjny warto spróbować.

 

Write a comment

Comments: 0