Czy dezodoranty mogą szkodzić /

Dezodoranty szkodzą, czy nie?

Nie używam tego zbytku, i co cuchnę, może nie pachnę tak intensywnie i to wszystko. Ale zadajcie se pytanie, z jakiego powodu homo sapiens cuchnie pod pachami, z jakiego powodu male dzieci nie śmierdzą? No chyba, że zrobią, k…ę ale to inna bajka.  Pierwsza sprawa to, co to jest pot? Jaką funkcję spełnia w naszym organizmie przez miliony lat budowany przez ewolucję i po co natura wyposażyła nas w taki mechanizm? Oprócz dostosowywania ciepłoty ciała, z potem wydalamy toksyny, kwas mlekowy, nadmiar sodu, mocznik. To tak ogólnie. Czyli pocenie się jest jednym z sposobów organizmu na czyszczenie. Przykry woń ma dwa podłoża, naczelny naturalny to rozkład potu przez bakterie, drugi nieprzyjemny zapach potu sam w sobie ( ogromna ilość toksyn i zakwaszony organizm).

A co sprawiają dezodoranty? Oprócz tego, że zawierają perfumy to mają jeszcze całą górę specyfików chemicznych, które sprawiają zasklepienie porów potowych. Czyli takie korki, albo zakrętki. Wszystko, co ustrój w naturalny sposób chce wydalić na zewnątrz zostaje w środku.  To tak jakby przy rozwolnieniu zatkać sobie odbyt i kłopot z głowy nic nie wali, fajnie nie? Jedynie jony srebra, lub srebro nanocząsteczkowe nie wydaje się być szkodliwe, i coraz to częściej pojawia się w dezodorantach.

Trucizny pomimo tego nadal krążą w organizmie, temperatura ciała nie jest korygowana prawidłowo, nie mówiąc już o chemikaliach przenikających z dezodorantów do organizmu. Ostatnio przeczytałem o doświadczeniach pani dr Philippa Darbre. Analizowała ona skład tkanek raka piersi, i okazało się, że zawierają one spore ilości toksycznych środków konserwujących - parabenów, które wciąż powszechnie stosowane są w kosmetykach. Może to być jedno z realnych czynników zwiększających niebezpieczeństwo zachorowalności kobiet na raka piersi, macicy, i nawet raka skóry. Tekst z strony http://szlifierkawiertarka.pl/

Opcja powinno się do nas, myć się, co dziennie parę razy pod pachami (najlepiej wodą), zdrowo odżywiać albo stosować chemię i zaledwie ładnie pachnieć i mieć białe i czarne koszulki bez plam.

By

 

Write a comment

Comments: 0